Kalendář MŠ

Zdravá mateřská škola
Celé Česko čte dětem

Mateřská škola Karviná-Ráj

Mateřská škola Karviná-Ráj U Mateřské školy 2/360 je příspěvkovou organizací, zřizovatelem je Magistrát města Karviné. DSC03300

Mateřská škola je právním subjektem od 1. 1. 2003. Vznikla sloučením dvou jednotřídních mateřských škol v okrajových částech města, a to Mateřské školy Karviná- Ráj, kmenová MŠ (U Ovečky) a Mateřské školy Karviná-Louky (Zátiší).

Od 1.1.2016 byla Mateřská škola sloučena se Základní školou Borovského.

Mateřská škola Karviná-Ráj U Mateřské školy 2/360 je umístěna v okrajové části města Karviné, v klidném prostředí mezi rodinnými domy. Je obklopena velkou školní zahradou plnou travnatých ploch s nerovným terénem a vzrostlými stromy, která skýtá dostatek prostoru pro volný pohyb i sportovní vyžití dětí ve všech ročních obdobích. Na procházky se s dětmi využívá nedaleký les, procházky k řece Olši a návštěva nejbližšího okolí.

V mateřské škole jsou zřízeny 3 třídy, MŠ navštěvují děti převážně od 3 do 6 let, ale i děti mladší 3. let. Třídy máme heterogenní.

Pro lepší orientaci dětí i rodičů jsou třídy pojmenovány symboly

Třída Broučků Třida Sluniček Třída Koťátek Třída Louky
broucek slunicko kocicka object2122474996

Prostory tříd jsou dostatečně velké a slunné, pestře vymalované a vyzdobené, včetně dětských prací. Také využíváme terasy k hravým činnostem a pohybu. Zahrada je plná travnatých ploch s velkými vzrostlými stromy, jsou zde průlezky, pískoviště vše pro přirozený pohyb dětí a pro jejich hru.

Mateřská škola Karviná-Louky 364 jako odloučené pracoviště, byla zřízena v roce 1970.

Mateřská škola se nachází v domku rodinného typu s velkou zahradou, která poskytuje dětem veškeré vyžití pro jejich pohyb i hru. V prvním podlaží mateřské školy se nachází šatna, herna, lehárna, sociální zařízení, kancelář vedoucí učitelky, jídelna, kuchyň pro přípravu jídla pro děti a zaměstnance této mateřské školy. V roce 2018 byla rekunstruována školní zahrada dle EU norem pro bezpečnou hru (instalace nových herních prvků).

Mateřskou školu navštěvují děti zpravidla od 2 do 6 let. Třída je heterogenní s kapacitou 20 dětí. Prostor třídy je dostatečně velký pro daný počet dětí, třída je pestře vymalovaná, vybavená novým účelným nábytkem, děti pro pobyt venku využívají školní zahradu, procházky do lesa a nejbližšího okolí.

Mateřská škola má v obou pracovištích a na všech třídách celodenní provoz. Pracuje zde 7 pedagogicky kvalifikovaných pracovnic. 5 pedagogických pracovnic v kmenové mateřské škole – Karviná-Ráj U Mateřské školy 2/360 a 2 pedagogické pracovnice v odloučeném pracovišti – Karviná-Louky 360.

Stravování

Stravování zabezpečují kvalifikované pracovnice školní jídelny. Kmenová mateřská škola i odloučené pracoviště mají svou vlastní jídelnu.

Copyright © 2018 MS UMS Ráj   All Rights Reserved.